Ma már a videókon való szereplés és a videó készítés nem csak a celebek és híres emberek kiváltsága, hiszen egyre több cég használja fel a videókat üzleti céljai elérésére. Ugyanezen okból vállalják sokan a szereplést is, és videófelvételen keresztül szólítják meg a vevőket. Hasznos, ha vállalkozóként tisztában vagy azzal, hogy az ilyen tartalmak – továbbá a ZOOM meetingek és egyéb videóhívások – minőségét miként tudod javítani, és ezzel professzionális hatást elérni. Ha érdekel, olvass tovább!
1. Manuális mód a videó minőség javításához
Sokan gondolják azt, hogy egyszerűbb és gyorsabb az automata beállításokat használni, de egészen más, sokkal jobb videó minőséget érhetsz el, ha magad állítod be a zársebességet, az ISO-t, a fehéregyensúlyt a világításnak megfelelően, vagyis, ha a manuális módot használod.
2. Megfelelő háttér a profi videó készítés érdekében
Videó készítésnél alapvetően meghatározza a végeredményt az, hogy milyen a háttér. Célszerű arra törekedni, hogy az véletlenül se mosódjon össze a videón szereplő személlyel.
Emiatt például a sárga háttér biztos, hogy nem lesz megfelelő, mivel a barnás-rózsaszínes bőrszíntől nem üt el kellőképpen, viszont a kék szuper választás lehet, mivel az emberi testszínnek a komplementere a kék, így kiemeli a bőr természetes árnyalatát.
Szintén fontos az erőteljesebb kontraszt érdekében kicsit eltávolodni a háttértől, hogy ne olvadj egybe vele.
3. Kapcsold le a fővilágítást videó készítésnél!
A felülről jövő fény előnytelen megjelenést eredményez, ezért sokat javíthat a videóminőségen, ha ilyenkor lekapcsolod a csillárt, a mennyezeti lámpát vagy a más típusú fővilágítást.
Helyette inkább más fényforrást használj, ügyelve az optimális színhőmérsékletre és a fény irányára!
4. További tippek a megfelelő fényekért
Videó készítésnél az ún. hárompontos megvilágítást érdemes alkalmazni, amelynek lényege, hogy van egy Key Light, vagyis elsődleges fényforrás, amelyet a kamerához képest 45 fokos szögben álló állványon tudsz elhelyezni.
Ez árnyékot képez az ellentétes oldalon, így a videón a mélységek és a méretek természetesek lesznek, és az arc is lágyabb, diffúz fényt kap. Ez a világítás az egyik oldalt kiemeli, a másikat pedig sötéten hagyja, ami 3D-s hatást ad a képnek.
A háttér megvilágítása is javít a videó minőségen, ugyanis még kontrasztosabbá teheti a felvételt. A Hair Light pedig a hajat, az arc élét és a vállat segít kiemelni, plusz fokozza a telítettséget.
5. Hangminőség
Ha nem teljesen profi a képminőség, azt előbb „elnézik” a nézők, mint azt, ha torz a hang, esetleg visszhangzik, ugyanis az sokkal nagyobb mértékben akadályozza a megértést.
Emiatt érdemes a hangminőségre is odafigyelni, nem csupán a vizuális hatásokra.
6. Kiszervezett marketing
Ha mindez bonyolultnak tűnik, átadhatod a feladatot egy profi marketing ügynökségnek, akik szuper minőségben fogják megvalósítani az elképzeléseidet.